• wieliczka1.jpg
  • wieliczka2.jpg
  • wieliczka3.jpg
  • wieliczka4.jpg
  • wieliczka5.jpg
  • wieliczka6.jpg
  • wieliczka7.jpg
  • wieliczka8.jpg
  • wieliczka9.jpg
  • wieliczka10.jpg

Kopanlnia Soli w Wieliczce

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kopalnia Soli w Wieliczce jest jedynym tego typu obiektem na skalę światową, dlatego wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczdego  jako jeden z pierwszych 12 obiektów z całego świata! Jest ona jedynym obiektem górniczym, czynnym nieprzerwalnie od średniowiecza do chwili obecnej. Wykute w ziemi  solne korytarze, komory, jeziora i szyby mają łączną długość ok. 300km i znajdują się na 9 poziomach, sięgających 327m w głąb ziemi. Trasa turytyczna ma długość 3,5km i jest przejście zajmuje ok 3 godzin. Po drodze możemy zobaczyć wykute w soli kaplice, podziemne jeziora, niezliczone stalaktyty i stalagmity oraz wystawy, prezentujące oryginalny sprzęt górniczy.

Aby się dostać na poziom trasy dla turytów należy pokonać 380 stopni schodów, osiągając głębokość ok 135m pod powirzchnią ziemi, na szczęście powrót na ziemię odbywa się już przy pomocy windy górniczej, wyjazd szybem Daniłowicza stanowi nie lada atrakcję, nie tylko dla dzieci!

 

Lokalizacja oraz pozostałe atrakcje w okolicy:

px

Kopalnia Soli w Wieliczce znajduje się w niewielkim miasteczku o tej samej nazwie, oddalonym od Krakowa o ok. 10km. Pomiędzy Krakowem, a Wieliczką istnieje bardzo dobre połączenie komunikacyjne, utworzono nawet specjalne połączenie kolejowe tylko na tej trasie.

Odległości do Wieliczki:

Kraków:10km
Zakopane:106km
Oświęcim:67km

Pozostałe atrakcje regionu:

px

Kraków znajduje się tylko 10km od Wieliczki. Należy sobie zarezerwować przynajmniej parę dni na odwiedzenie tego miasta, które tętni życiem i skrywa wiele wspaniałych zabytków. 

px

Mniej znaną, aczkolwiek również bardzo ciekawą kopalnią, a do tego najstarszą w Polsce jest Bochnia. Kopalnie soli w Wieliczce i Bochni łączy wspólna historia, warta poznania.  

px

Ojcowski Park Narodowy znajduje się ok. 25km na północ od Krakowa oraz ok. 65km od Bochni. Jest on najmniejszym parkiem narodowym w Polsce, o całkowitej powierzchni tylko 2145ha. 

px

 

Kazimierz to dzisiaj historyczna dzielnica Krakowa, niegdyś stanowił on niezależne miasto. Miasto, w którym kwitnął rozwój społeczności Żydowskiej. 

 

 

Kopalnie można zwiedzać codziennie w godzinach:

* 7.30 - 19.30 (od 1 kwietnia do 31 października)
* 8.00 - 17.00 (od 2 listopada do 31 marca)

W dniach: Wielka Sobota godziny zwiedzania to :

7.30 do 14.00, a w dniu 31 grudnia: 8.00 - 14.00 Kopalnia jest zamknięta w dniach: 1 styczeń, 1 dzień Świąt Wielkanocnych, 1 listopada, 24 i 25 grudnia. Ceny biletów wynoszą odpowiednio:

Turyści indywidualni:
- bilet normalny: 39zł
- bilet ulgowy: 35zł

- bilet rodzinny: 133zł (2 os. dorosłe + 2 dzieci w wieku od 4 do 16 lat) Dzieci do lat 4 zwiedzanie bezpłatne. Zwiedzanie możliwe po zebraniu się grupy min. 35 osób, co zwykle zajmuje od kilku do kilkunastu minut.

Search

Odwiedza nas 190 gości oraz 0 użytkowników.

Latest News

24 grudzień 2015

Alternative Poland

Your privacy is very important to us. Accordingly, we have developed this Policy in order for you to understand how we collect, use, communicate and disclose and make use of personal information. Privacy policy

Latest News

24 grudzień 2015
23 grudzień 2015
23 grudzień 2015
© 2015 Alternative Poland. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search