• Kalwaria.jpg
  • Kalwaria1.jpg
  • Kalwaria2.jpg
  • Kalwaria3.jpg
  • Kalwaria4.jpg
  • Kalwaria5.jpg
  • Kalwaria6.jpg
  • Kalwaria7.jpg
  • Kalwaria8.jpg

Kalwaria Zebrzydowska

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kalwaria Zebrzydowska miała stanowić wierną kopię Jerozolimy, na ile jest tak naprwdę można sprawdzić osobiście, wybierając się do tego niewielkiego miasta, oddalonego od Krakowa o ok. 30km. Cały kompleks stanowią 42 kaplice i kapliczki, upamiętniające wydarzenia z życia i męki Chrystusa, Klasztor oo. Bernardynów oraz Sanktuarum Maryjne połączone siecią niezliczonych ścieżek, zwanych dróżkami. Budynki te rozsiane są po olbrzymim, górzystym obszarze Beskidu Makowieckiego. W Wielkim Tygodniu odgrywane jest tu na żywo Misterium Męki Pańskiej. W maju roku jubileuszowego, tj. 2000 Kalwaria została wpisana na Listę Światowego Dziedzitwa Kultury UNESCO, jako Park Religiny i Krajobrazowy.

Głównym uzasadnieniem tej decyzji było wyjątkowe połączenie piękna krajobrazu z pięknem przeżyć duchowych, których dostarcza odbycie chociażby Drogi Krzyżowej w Kalwarii. Spacer po całym parku zajmuje ok. 5 godzin, więc warto zarezerwować sobie cały dzień na odwiedzenie tego, wyjątkowego na skalę światową, miejsca. Więcej...

Turyści indywidualni zwiedzają Kalwarię na własną rękę. Natomiast turyści w grupach min. 15 osób mogą zarezerwować przewodnika, który opowie historię kalwarii bądź poprowadzi modlitwę na dróżkach. Rezerwacji dokonuje się pod numerem tel. (33) 87 66 304, 87 65 301

Na miejscu działa również restauracja, kiosk z pamiątkami oraz Dom Pielgrzyma, otwarty cały rok.

Lokalizacja oraz pozostałe atrakcje w okolicy:

px

Kalwaria Zebrzydowska jest bardzo ważnym miejscem pielgrzymek, które znajduje się w niewielkie odległości, tylko 35km od Krakowa. Podążając z Krakowa należy się kierować najpierw na Zakopane (droga nr. 7), a dalej na Bielsko-Białą (droga nr. 52).

Odległości do Kalwari:

Kraków:35km
Zakopane:98km
Oświęcim:46km

Pozostałe atrakcje w okolicy:

px

Sucha Beskidzka jest bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscem. Jej lokalizacja pozwala na planowanie górskich wycieczek, zwiedzanie renesansowego "Małego Wawelu", a po całym dniu warto wpaść do Karczmy Rzym, która pozostaje niezmienna od ponad 250 lat. 

px

Wadowice są stosunkowo niewielkim miastem, które jednak rokrocznie przyciąga tysiące turystów oraz pielgrzymów. Przybywają oni tutaj głównie  dlatego, że właśnie w tym mieście urodził się Papież Jan Paweł II. Tutaj znajduje się muzeum poświęcone jego życiu oraz Szlak Papieski. 

 

px

Muzeum poświęcone pamięci zamordowanych a Auschwitz, czyli współczesnym Oświęcimiu. Każdy z nas winien odwiedzić to miejsce, które stanowi przestrogę dla wszystkich, aby nigdy więcej nie dopuszczono do podobnej tragedii. 

 

px

Babiogórski Park Narodowy, chociaż stanowi tylko niewielki obszar Beskidów, to jednak oferuje liczne szlaki z przepięknymi panoramami. Jednym z najbardziej znanych punktów wypadowych w okolice Babiej Góry jest miejscowość Zawoja.

 

 

 

Search

Odwiedza nas 166 gości oraz 0 użytkowników.

Latest News

24 grudzień 2015

Alternative Poland

Your privacy is very important to us. Accordingly, we have developed this Policy in order for you to understand how we collect, use, communicate and disclose and make use of personal information. Privacy policy

Latest News

24 grudzień 2015
23 grudzień 2015
23 grudzień 2015
© 2015 Alternative Poland. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search